Author: Flancderei

Final Comarcal Vallès Oriental. Classificats

Dissabte 28 cloenda a l’Escola Sant Gervasi de Mollet de la fase comarcal escolar del Vallès Oriental. Primer any on hi han places classificatories per la Final Nacional de la FCE ( a més de les places a la Territorial de Barcelona Comarca dels JEEC a disputar el cap de setmana del 21-22 en un nou format per equips)

Els classificats han de confirmar la seva participació aquesta setmana.

Categories: Sub8, Sub10, Sub12,  Sub14, Sub16

 

FdRei Games 0109

Hello Companys,

A veure si estudiem!!!!
Tenim que mantenir l’equip a Segona!!!
Aquesta es una categoría complicada… i no m’agrada gens tenir el millor camp de futbol de aquesta divisió!!!

Descarrega partides:fdrei01092

Tencat Juvenil del Vallès Oriental

Federico Miguez (Sant Feliu – Montmeló) campió del I tencat del Vallès Oriental

Rk. 0 Nombre Tipo sexo Gr Elo Club/Ciudad Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1   MIGUEZ CABELLO Federico U20     1817 Montmeló 5,0 10,00 0,0 5
2   OMS PLANCHART David U20     1740 Llinars 4,0 6,00 0,0 4
3   FERNANDEZ MARIN Daniel U20     1726 Lliçà-Ronçana 3,0 3,00 0,0 3
4   COLOME MARTIN Montse U20 w   1700 Mollet 1,5 1,25 0,0 1
5   MANJÓN PÉREZ Marina U20 w   1700 Llinars 1,0 0,50 0,0 1
6   GARRIGA CAZORLA Helena U20 w   1700 Mollet 0,5 0,75 0,0 0

Tercera ronda del per Equips

Victòria molt important del primer equip davant del Terrassa B. Altre cop es van alinear 4  juvenils ( que van donar 3.5 punts).  Els pichichis del equip continuen essent el Xavi  i el Cristian (sub18).

La setmana vinent Carnestoltes i proba de foc davant el durisim Maragall ( 3 de 3).

En l’equip B dues taules davant jugadors molt superiors (per elo) de l’Isma i del Nèstor.

 Quadre Segona D GII

Quadre Segona P GIII

Reunió de la Comissió del Vallès Oriental

El passat dissabte dia 31 de gener, un cop finalitzada la ronda escolar, es va reunir la Comissió d’Escacs i va informar i decidir  que:
Les places classificatòries assignades per a la Final de Catalunya d’Edats del 2009 que organitza la FCdE del 4 al 8 d’abril de 2009, per a cada tram d’edat són:

Categoria sub 8 – 3 places
Categoria sub10 – 5 places
Categoria sub12 – 5 places
Categoria sub14 – 3 places
Categoria sub16 – 2 places

D’aquestes places, un mínim d’un 35% han d’estar destinades a esportistes femenines, sempre i quan aquestes jugadores hagin fet el 50% dels punts en joc.

El repartiment final d’aquestes places en cada categoria es farà, en mesura a l’atorgament de places femenines que finalment s’assolexin, maximitzant-les al 100% mentre sigui possible i, en qualsevol cas, cap estarà per sota del 50%.

A la finalització de l’última ronda, un cop determinada la classificació final, es comunicarà el repartiment definitiu d’aquestes places.